ČESKY  |  ENGLISH   |  SLOVENSKY
+420 483 389 336 - TELEFON
info@knomi.cz
Katalog ve formátu PDF


KNOMI spol. s r.o.
Sídlo společnosti a fakturační adresa

Roztylská 1860/1
148 00 Praha 4 - Chodov
CZECH REPUBLIC - EUROPE

IČ: 46713603 | DIČ: CZ46713603

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 88546

Provozovna Bratříkov
Bratříkov 63
468 21 Bratříkov

Zastoupení pro Slovensko - KNOMI Martin s.r.o.
Na Bystričku 14
036 01 MARTIN
Tel.: +421 434 237 797
Email: knomi@knomi.sk

Mapka..
► mapa a kontakty provozoven

► síť prodejců


Řada renomovaných výrobců traktorů, nákladních automobilů, stavebních, zemědělských a lesnických strojů, strojírenských, opravárenských i obchodních podniků v České republice i v zahraničí, prověřila v několikaleté spolupráci kvalitu našich výrobků. Většinu svého sortimentu máme skladem a zboží je tak okamžitě připraveno k expedici, což nám umožnuje pružně reagovat na požadavky našich zákazníků. Naše zákazníky můžeme také obsloužit v naší podnikové prodejně.

Pro kompletní přehled našeho sortimentu se prosím podívejte na náš katalog ve formátu PDF.

Hydraulické rychlospojky

Vyrábíme rychlospojky s kuličkovým zámkem ve světlostech 10, 12,5 a 20 podle normy ISO 7241-A. To znamená, že je možné kombinovat rychlospojky odpovídajících světlostí od různých výrobců. Jde o běžné typy rychlospojek, které se používají v řadě aplikací mobilní hydrauliky.
Šroubovací rychlospojky typ ZS 20 se montují na některé typy traktorů Zetor. Jsou kompatibilní s rychlospojkami typu ZSR oproti nimž mají vylepšenou konstrukci.

Rychlospojky RK 12 s bajonetovým zámkem jsou rozšířeny v České republice a na Slovensku. Jedná se o velmi spolehlivý a proti poškození odolný typ rychlospojky. Ve výrobě těchto rychlospojek jsme absolutní jedničkou na trhu.

Hydraulická šroubení

Provedení základních a nejvíce používaných druhů šroubení odpovídá normám ČSN, DIN, ISO, případně SAE. Šroubení vyrábíme z automatové oceli. Přímá šroubení z tyčových polotovarů, tvarovky z výkovků. Vyrábíme jak normalizovaná šroubení, tak i řadu nenormalizovaných (kombinace různých druhů závitů, atypické tvarovky apod.). V naší nabídce naleznete spojky, hrdla, průtokové šrouby a oka, zátky, závitové redukční vložky, úhlové spojky a nástavky a mnoho dalšího.

Šroubení podle ISO 8434-1

Jedná se o spojovací prvky s 24° připojovacím kuželem (přímá šroubení, různé druhy tvarovek, směrově nastavitelné přípojky, navařovací koncovky, matice, zářezné kroužky). Dále sortiment zahrnuje zátky, závitové redukce, přípojky průtokový šroub-oko, pájecí koncovky k trubkám a další. U těchto přípojek se používají metrické a trubkové závity. Systém přípojek slouží k propojování okruhů pomocí trubek metrických rozměrů. Tyto díly tvoří základ výrobního sortimentu Knomi.

Šroubení podle ISO 8434-2

Jedná se o prvky s 74° připojovacím kuželem. Konstrukce spojů využívající tyto prvky pochází z amerických standardů. U těchto přípojek se používají UN, trubkové, NPT a metrické závity. Přípojky lze připojit k trubkám metrických i palcových rozměrů, konce trubek musí být před montáží tvářené. Knomi vyrábí některé prvky pro tento systém.

Šroubení podle ISO 8434-3

Jedná se o systém připojování trubek k rovnému čelu přípojek. Spoj je těsněný O kroužkem, bývá označován ORFS (O Ring Face Sealing). U těchto přípojek se používají UN, trubkové, NPT a metrické závity. Přípojky lze připojit k trubkám metrických i palcových rozměrů, konce trubek musí být před montáží tvářené. Knomi vyrábí některé prvky pro tento systém.

Materiály
Přímá šroubení (z tyčových polotovarů), tvarová šroubení (z výkovků), součásti pro pájení, matice se vyrábí z automatové oceli 11SMnPb30. Součásti ke svařování se vyrábí z materiálů se zaručenou svařitelností. Převlečné matice, které jsou z kovaných polotovarů, se vyrábí z materiálu C10 C. Šroubení z nerez oceli se vyrábí na zakázku, obvykle z oceli 1.4305, pokud si zákazník neurčí jiný materiál. Vložky pro PA trubky vzduchových rozvodů jsou mosazné. Krycí prachovky k rychlospojkám se vyrábí z měkčeného polyetylenu, bralenu nebo pryže.

Těsnící materiály
„O“ kroužky a kroužky pro těsnicí plochu tvar E:
Pro sériovou produkci NBR tvrdost Shore A cca 90, teplotní rozsah od -30°C do 100°C.
Na vyžádání:
silikonová pryž ELASTOSIL tvrdost Shore A cca 70, teplotní rozsah od -50°C do 200°C nebo elastomer FPM tvrdost Shore A cca 80-90, teplotní rozsah od -20°C do 180°C.


Povrchová úprava
Šroubení a rychlospojky jsou standardně povrchově upraveny galvanickým zinkováním s pasivací silnovrstvým chromátem bez CrVI a s utěsněním (Fe/Zn12/A/T2 podle ČSN EN ISO 2081). Na požadavek zákazníka je možno provést jiný druh povrchové úpravy - Fe/ZnNi, fosfátování nebo černění.

Trubky
Pro kvalitní a spolehlivé spojení hydraulických prvků a armatur pomocí zářezných kroužků doporučujeme použít přesné bezešvé ocelové trubky dle ČSN EN 10 305-1, materiál E235 (11 353), v odůvodněných případech lze použít i trubky z jiných materiálů. Pro spojování nerezových trubek se musí použít součásti k tomuto účelu určené

Tlaky
Šroubení podle ISO 8434-1 se vyrábí ve třech tlakových řadách - LL pro průměry trubek 4-8 mm, L - střední pro průměry trubek 6-42 mm, S - těžká pro průměry trubek 6-38 mm. Šroubení podle ISO 8434-2 se vyrábí pro průměry trubek 6-50 mm (1/4"-2"), pracovní tlaky viz uvedená norma.

Ukázka výrobního prostředí..
Ukázka výrobního prostředí..
Ukázka výrobního prostředí..

Pro kompletní přehled našeho sortimentu se prosím podívejte na náš katalog ve formátu PDF.